ما با عشق و علاقه به کودکان شروع کرده ایم.

حق هرکودکی چه دختر چه پسر چه فقیر چه غنی و ازهر ملیت، نژاد و مذهبی برخورداری از امکانات لازم برای رشد و پرورش جسمی و ذهنی و شکوفایی استعداد های آنهاست.
توجه به کودکان امری بسیار مهم است ونقشی اساسی در پیشرفت جوامع انسانی دارد چرا که علاوه بر پاسخگویی به نیازهای عاطفی انسانها زمینه ساز پرورش نسلی توانمند و سالم میشود که در نهایت  باعث رشد و تعالی جامعه میگردد .
رکن اساسی چنین امری توجه اساسی و ویژه به خانواده به عنوان بستر رشد و پرورش کودکان است. این محفل گرم خانواده است که مهمترین تاثیر را در شکل گیری شخصیت کودکان دارد و وجود خانواده ای سالم با تعامل مناسب اعضا آن بیشترین تاثیر را درسلامت روح و روان و حتی جسم کودکان دارد. این امر آنقدر مهم است که حتی براساس پیشرفت های جدید در طب نوزادان بویژه نوزادان نارس، مراقبت خانواده محور جایگاهی بی بدیل یافته است و اهمیت آن روز به روز بیشتر می شود.

برای بیمارستان آتیه با سابقه بیش از 15 سال خدمت درعرصه درمان و بهداشت، توجه به سلامت کودکان از همان لحظات نخست زندگی و حتی قبل از آن از اصول بسیار اساسی بوده و در این راستا اقدامات متعددی را اجرا نموده و برنامه های خاصی را دراین راستا سرلوحه کار خود نموده است.
درعرصه درمان  همکاری با پزشکان مجرب زنان وزایمان و کودکان و نوزادان و برخورداری از بخش های مجهز مربوطه مانند اتاقهای عمل و بخش نوزادان و نیز بخش مراقبت های ویژه نوزادان  NICU و نیز حضور بیست و چهار ساعته پزشکان متخصص زنان وزایمان و کودکان در اورژانس بیمارستان جزو برنامه های بیمارستان میباشد.
درعرصه بهداشت و طب پیشگیری برگزاری مرتب کارگاه های آموزشی برای والدین در انتظار فرزند و حضور کارشناسان روانشناسی بر بالین مادر در روز پس از زایمان و ارائه توصیه های لازم جزو برنامه های فوق الذکر است.

از آنجایی که مقوله آموزش رکن اساسی پیشرفت در هرجامعه ای است وآموزش والدین نقشی بسیارمهم دررشد کودکان دارد ونیز فضای مجازی با قابلیتهای خاص خود بستری بسیار مناسب برای این امر است. فلذا مدیریت بیمارستان درصدد برآمده تا با کمک نیروی انسانی توانمند خود اعم از پزشکان پرستاران وسایر نیروها وبسایتی که حاوی آخرین مطالب علمی در جهت افزایش آگاهی های والدین باشد را تاسیس نماید و با استفاده از این ابزار کارامد گامی هرچند کوچک در جهت ارتقا سلامت کودکان این مرز و بوم بردارد

مطالب آموزشی این وبسایت  توسط پزشکان متخصص و فوق تخصص و بر اساس آخرین منابع علمی تهیه و یابازبینی شده است و از این حیث در میان وبسایت های مشابه منحصر به فرد میباشد. البته توجه به این امرمهم است که مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی درقالب مطالبی تخصصی داشته  و نباید آن را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
امید است این رسانه مورد توجه خانواده های محترم قرار گیرد و ما را با ارائه نظرات و پیشنهادات و انتقادات خود در هر چه پر بارتر کردن سایت یاری نمایند تا انشاالله بتوانیم در مراحل بعدی سایر برنامه های مورد نظردر جهت ارتقاء سلامت کودکان را دربیمارستان آتیه به منصه ظهور برسانیم.
 
دکترخلیل علیزاده
رییس بیمارستان آتیه

هدیه ای آسمانی
هدیه ای مزین به نقش پروردگار
به زیبایی ستاره های های چشمک زن
به لطافت حریر
به گستردگی اشرف مخلوقات
بردامانت نهاده شده
ومهرش برقلبت حک گردیده
امانتی بس سنگین
که فرشتگان آسمانی
برایش دعا می کنند
واین تنها دانایی وآگاهی توست
که درکنارعشق ومحبت
همراهت میشوند
تا نشان لیاقت را
برسینه ات استوارکنند
باشدتاافلاک شکوفایی
فرزندی صالح سالم وباصلابت رابه نظاره بنشینند

دکترجوادکاکوئی
مدیر ارشد بیمارستان آتیه